Tradycyjna medycyna chińska

Kim jestem?

Nazywam się Małgorzata Stachera. Od kilkunastu lat zajmuję się medycyną chińską, prowadzę gabinet w Kielcach, Łodzi i Warszawie. Ukończyłam roczny kurs dietetyki wg medycyny chińskiej u Agnieszki Krzemińskiej, odkąd z sukcesem układam diety żywieniowe dla pacjentów. Jestem po 4 letniej szkole TOMO oraz 3,5 letniej szkole ICEAM w Gdańsku. Odbyłam staż lekarski w Klinice w Qingdao w Chinach pod kierownictwem tamtejszych profesorów, gdzie miałam okazję poznać medycynę chińską w praktyce i uczyć się od najlepszych. Wierzę, że w dobie świata opętanego chemią, medycyna chińska to przyszłość i ogromna siła, a holistyczne spojrzenie na pacjenta pozwala traktować indywidualnie każdy pzypadek.Odbyłam liczne kursy specjalistyczne z medycyny chińskiej u charyzmatycznych nauczycieli, dzięki którym patrzę szerzej i lepiej widzę oraz rozumiem źródło danego schorzenia. Dzięki Suzanne Robidoux poznałam lecznicze działanie moksy. Ping Fang nauczyła mnie, że leczymy przyczyny powstawania chorób a nie ich objawy. Jeremy Ross, Claude Diolosa, Ina Diolosa nauczyli mnie jak szczegółowo rozumieć działania poszczególnych ziół, oraz komponować receptury. Dzięki Arnaud Versluys, Lauri Ayres i Anthony Todd umiem rozpoznać puls i na jego podstawie zdiagnozować pacjenta. Dzięki profesorowi Li Jie diagnoza z  języka nabrała innego wymiaru.Wierzę w ogromną siłę medycyny chińskiej i jej dogłębne działanie.

Pierwsza wizyta trwa ok. pół godziny i kosztuje 150zł, kolejne wizyty zajmują 15-20 min, koszt wynosi 100zł.


CZY ZIOŁA PROPONOWANE PRZEZ TRADYCYJNĄ MEDYCYNĘ CHIŃSKĄ NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ??

Tak, diagnoza pacjenta i schemat leczenia jest dopasowywany na podstawie jego indywidualnych problemów. Brany jest także pod uwagę puls, warto zwrócić uwagę, że jest on unikalny każdego. Może być długi, krótki, szybki, wolny, nieregularny, szorstki, nitkowaty czy strunowaty. Nigdy nie powstaje identyczna terapia, każdy człowiek jest inny, potrzebuje odmiennej receptury by wyzdrowieć i czuć się dobrze. Cały proces jest oparty na 2500 lat zdobywania wiedzy i praktykowania chińskich medyków.


Dlaczego więc zioła nie są tak popularne jak leki i czy przepisują je lekarze?
Terapie bazujące na ziołach są mało opłacalne dla firm farmaceutycznych. To ma być jeden z powodów, dla których ziołolecznictwo jest mało popularne w medycynie zachodniej. Naukowcy zwracają z kolei uwagę na okoliczność, że trudno określić właściwą dawkę ziół, gdyż w zależności od materiału zawierać mogą one różne ilości substancji aktywnych. Dysponujemy wiedzą, dzięki której masz pewność, że kompozycja ziół będzie idealnie dobrana do Twoich potrzeb. Ryzyko związane z przyjmowaniem napoju jest bliskie zeru.

 

Nagroda Nobla za zioła wykorzystywane w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie
Po raz pierwszy oczy całego świata medycyny zwróciły się na starożytną medycynę chińską w 2015 r., kiedy to nagroda Nobla w dziedzinie medycyny trafiła do naukowczyni Youyou Tu. Profesor Tu od wielu lat zajmuje się badaniem działania ziół wykorzystywanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, a głównym źródłem jej wiedzy są zapiski chińskiego alchemika z okresu IV wieku. Zawierają one wiele receptur na mieszanki ziołowe, które mogą być stosowane z dużą skutecznością nawet w przypadkach nagłych i w ostrych zachorowaniach.

 

Skuteczność działania
O tym, że zioła są skuteczne w leczeniu wielu łagodnych schorzeń nie trzeba przekonywać. Któż z nas nie pił mięty na dolegliwości żołądkowe, nie podawał dziecku naparu z kopru lub rumianku, czy nie pił herbatki z lipy w przeziębieniu przebiegającym z gorączką? Aktywne substancje zawarte w roślinach zielnych wykorzystywali jako piersi właśnie chińscy medycy i alchemicy, i robili to z powodzeniem. Współczesne badania potwierdzają lecznicze działanie mieszanek ziołowych wykorzystywanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, a fakt, że za odkrycie związane z ich działanie w 2015 r. przyznano nagrodę Nobla a w 2019 r. i włączono TMC do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i problemów zdrowotnych ICD-11 potwierdza, że TCM ma solidne podstawy.

 

Galeria zdjęć

COPYRIGHT 2014 Szkoła jogi ahimsa

PROJEKT I REALIZACJA: STRONY WWW NET-ATAK.PL