Będziemy pracować z czakrami

 Począwszy od września podczas zajęć jogi hormonalnej oraz relaksacyjno- regeneracyjnej będziemy szczególnie pracować z czakrami. W tym miejscu możecie się wcześniej zapoznać z informacjami dotyczącymi poszczególnych czakr.


 

 Muladhara - chakra I

Jest to pierwsza z 7 głównych czakr, związana z elementem ziemi. Symbolizuje podstawę życia. Z energetycznego punktu widzenia, ta czakra przewodzi ziemską energię poprzez nasze stopy w górę kręgosłupa, aż do czubka głowy w celu ustabilizowania naszej gospodarki hormonalnej (jajniki i jądra), poprzez wzmożoną produkcję hormonów. Jeżeli nasz organizm nie pobiera w pełni ziemskiej energii nasze fizyczne ciało pozostaje w stanie niezbalansowanym. Najważniejszą funkcją Muladhary jest ugruntowanie i zakorzenienia naszego fizycznego ciała, z czym będziemy pracować przez cały kwiecień. Jeżeli nasze fizyczne ciało pozostaje w balansie, jest ugruntowane, stanowimy jedność z naszym życiem. Łatwiej nam będzie wsłuchiwać się w nasze ciało i odgadywać jego potrzeby.

Muladhara odpowiada za przetrwanie. Jeżeli odczuwamy potrzebę przejadania się, bądź nadmiernego gromadzenia dóbr osobistych oznacza to, że nasza pierwsza czakra nie jest zbalansowana, a tym samym jesteśmy "odłączeni" od ziemskiej energii. Jeśli Muladhara jest zablokowana nasze życie seksualne nie będzie udane. Muladhara wspomaga produkcję hormonów takich jak: estrogen, progesteron oraz testosteron.

Bardzo często w życiu codziennym, w szczególności w okresie dojrzewania, jak i okołomenopauzalnym przechodzimy przez ekstrema emocjonalne. Jest to związane z nadmiernym nagromadzeniem się energii w pierwszej czakrze, bez możliwości ujścia. Jeżeli ten stan będzie się przedłużał może się przerodzić w stan chorobowy narządów rodnych. Poprzez odpowiednią pracę z Muladharą jesteśmy w stanie przesunąć energię w górę, co zaowocuje w spokój i balans emocjonalny. Już od dzisiaj zakładajmy na siebie czerwony kolor, który silnie koresponduje z pierwszą czakrą. Osoby, które interesują się kryształami mogą pracować z czarnym turmalinem lub karnelianem.

 

COPYRIGHT 2014 Szkoła jogi ahimsa

PROJEKT I REALIZACJA: STRONY WWW NET-ATAK.PL